top of page
marta.jpeg

Marta Steiner

Założycielka Everydayrocket.com, Chief Product Owner, Product Designer, User Experience Expert, Wykładowca Uniwersytetu SWPS

Witajcie, miło Was tu widzieć!

 

W 2019 roku założyłam pracownię Everydayrocket.com, której celem jest uprawianie prawdziwego zarządzania produktem oraz zaszczepianie tej sztuki w środowisku IT. Przez prawdziwe zarządzanie produktem rozumiem wytwarzanie usług realizujących cele biznesowe organizacji z koncentracją na zapewnianiu jak największego przychodu i z naciskiem na redukcję zbędnych kosztów wytwarzania. Wierzę, że ten prawdziwy product development to ten, w którym nad produktem efektywnie i w porozumieniu ze sobą współpracują wszystkie zespoły biorące udział w procesach projektowych. Ich integralne działanie zapewnia zaprojektowanie i wydanie na rynek produktów, które są uwielbiane przez użytkowników. Własne podejście do projektowania i zarządzania produktem wypracowałam przez kilkanaście lat pracy dla kilkunastu znanych marek aktywnie działających w świecie technologii, bankowości, ubezpieczeń, mediów i multimediów.

Jakie doświadczenia zdobyłam i dziś się nimi dzielę?

 

Od 16 lat pracuję w IT. Tworzyłam pierwsze prototypy usług, gdy dziedzina User Experience w Polsce była jeszcze dziedziną zupełnie nieodkrytą. Pierwsze usługi dla użytkowników zaprojektowałam dla portalu Wakacje.pl, później związałam się na wiele lat z Wirtualną Polską, gdzie jako Lead Product Manager zarządzałam kilkunastoma serwisami grupy WP - projektowałam je od podstaw, kierowałam interdyscyplinarnymi zespołami projektowymi i brałam udział w kształtowaniu procesów projektowych, mających na celu optymalizację prac, zwiększenie przychodu z usług przy jednoczesnej marginalizacji tak zwanego "waste'u" w projektach. 

 

Kolejne, różnorodne doświadczenia projektowe zdobywałam podczas kilkuletniej współpracy z grupą Blue Media - prowadziłam Dział Kreatywny złożony ze specjalistów UX, Designerów, Analityków i Frontend Developerów i razem z nimi realizowałam projekty dla największych banków i firm ubezpieczeniowych w Polsce. 

Najbardziej bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz w prowadzeniu Root Cause Analysis dla procesów wytwarzania w branży IT zdobyłam w międzynarodowej firmie GetResponse. Wówczas pełniłam funkcję niezależnego eksperta w dziedzinie Quality Assurance i byłam odpowiedzialna za optymalizację prac zespołów projektowych w organizacji. Później objęłam funkcję Vice Dyrektora działu Product Development i jako Chief Product Owner zarządzałam projektami angażującymi do 14 zespołów deweloperskich oraz zespoły UX, produktowe, designerskie. 

Obecnie pracuję w firmie No Fluff Jobs, w której odpowiadam za rozwój produktu i jego lokalizację na europejskie rynki. Od kilku lat wykładam psychologię projektowania na Uniwersytecie SWPS, prowadzę kursy bootcampowe we współpracy z InfoShare Academy oraz warsztaty Design Thinking we współpracy z PPNT w Gdyni. 

Zapraszam do współpracy! 

Marta Steiner

bottom of page